Okay of niet okay‍

Beyond right and wrong there is a field,I will meet you there" Rumi

De stem van je ego
De hele dag gaat het maar door:Goed of niet goed; mooi of lelijk; dit wel en dat niet; fijn of vervelend, lekker of vies enzovoort.Dat is de stem van je mind of je ego die alles be- en veroordeelt. Het een wordt als okay geclassificeerd en het andere als niet okay.Die stem stopt niet. De vraag is alleen: blijf je ernaar luisteren?

De stem van je ziel
Ook over zingen wordt veel en hard geoordeeld. De een schijnt het wel te "kunnen" en daarom ook te mogen en de ander niet. De een schijnt een zangstem te hebben en de ander niet.Als stembevrijder heb ik een andere visie, namelijk: iedereen kan zingen. Jouw stem is uniek en niemand kan zingen zoals jij. Jouw stem is helemaal okay.En als jij zingt, dan druk jij jezelf uit, voorbij het denken. Jouw ziel wil zingen. Ieders ziel wil zingen, al beseffen velen dat zelf niet.

Gevoelens die wel of niet okay zijn
Het ego verdeelt ook gevoelens in wel of niet okay.Blij zijn is okay. Boos, verdrietig of bang zijn niet okay.Stembevrijding nodigt je uit alles in jou toe te laten; te omarmen. Te ervaren: "Alles in mij doet ertoe."Zelfs als jij je niet okay voelt, is dat niet het einde. Not okayIk kreeg van een van de deelneemsters aan ons afgelopen weekend dit prachtige gedicht toegestuurd. Het inspireerde me tot het schrijven van deze mail.

I am not okay today
So, in the absence of okay
What else can I be?

I can be gentle
I can be unashamed
I can turn my pain into connection
I can be a student of stillness
I can be awake to nature
I can sharpen my empathy
against the stone of my discomfort

I am not okay
but I am many worthy things
Jarod K Anderson

Ik kan zingenIk zou daaraan toe willen voegen: ik kan zingen!Al die punten die in het gedicht genoemd staan, kun je door middel van stembevrijding ervaren.
Zingen is lief zijn voor jezelf en het maakt je zacht. Je kunt schaamteloos jezelf laten horen.Door je pijn zingend te uiten, verbind jij je weer met jezelf en de ander. Zingen vraagt eerst om stilte, naar binnen keren en na het zingen weer terug te keren naar de stilte. Je kunt je zingend verbinden met de natuur: zing met een boom, met de wolken, de vogels en de zee.Door vrijuit te durven zingen schuur jij tegen je ongemak aan en ga je buiten je comfortzone. Zingen voelt naakt en kwetsbaar en zo word je vanzelf een empathischer mens.

Heb je nu zin gekregen in stembevrijding?

Kijk dan bij ons aanbod.

Je bent van harte welkom!

Jacky

Meer lezen

Val zingend samen met jezelf

Val zingend samen met jezelf

Zingen is vliegen met je voeten op aarde

Zingen is vliegen met je voeten op aarde

Durf jij te zingen als anderen je kunnen horen?

Durf jij te zingen als anderen je kunnen horen?

Ze wilde afzeggen. Toen gebeurde dit

Ze wilde afzeggen. Toen gebeurde dit

Uitgelicht aanbod

Bekijk alles
Gratis Proeven aan stembevrijding en stemhealing

Gratis Proeven aan stembevrijding en stemhealing

Gratis
Vandaag  euro
30 minuten
Online, Maarssen of Friesland
 euro
Individueel
Zomerweekend Stembevrijding en Opstellingen

Zomerweekend Stembevrijding en Opstellingen

Gratis
Vandaag  euro
16 en 17 augustus
Nij Beets
333 euro
groep
Weekretreat Stembevrijding Galicië

Weekretreat Stembevrijding Galicië

Gratis
Vandaag 1699 euro
15 - 22 september 2025
Galicië, Spanje
1799 euro
groep
Traject stembevrijding en stemhealing

Traject stembevrijding en stemhealing

Gratis
Vandaag  euro
Friesland, Maarssen of Online
1111 euro
Individueel
3-daagse retreat Stembevrijding en Opstellingen

3-daagse retreat Stembevrijding en Opstellingen

Gratis
Vandaag 555 euro
4 - 7 december 2025
Winterberg, Duitsland
599 euro
groep

Oefenigen, inspiratie en wonderlijke verhalen.

Vandaag helemaal gratis.

Ontvang de chakra klankmediatie.

Elke week inspiratie? Schrijf je gratis in

* Als je klikt op deze knop, ga je akkoord met de algemene voorwaarden van Jacky Peeters.

Afbeelding van Jacky Peeters.